Onze diensten.
Zondag 25 oktober, 10:00 uur
Een dienst voorbereid door ds. Rob Fortuin, met als voorgaand gemeentelid Nynke van Ravels. Achter de vleugel: Peter Rippen.
Onze oud-wijkpredikant Rob Fortuin stond voor 25 oktober op het rooster om voor te gaan in de dienst. Zijn gezondheid was al geruime tijd niet goed. Omdat hij voorvoelde dat hij misschien niet in staat zou zijn voor te gaan, heeft hij begin juni aan Nynke van Ravels gevraagd om indien nodig zijn rol over te nemen.
Rob heeft de dienst volledig voorbereid en heeft een paar dagen voor zijn dood nogmaals gevraagd om zijn woorden een stem te geven op 25 oktober.
Hij had gehoopt de dienst via de videoverbinding te kunnen volgen, maar dat heeft helaas niet zo mogen zijn.
Over de dienst schreef hij zelf de volgende introductie:
Midden in het Onze Vader staat deze bede:
‘Laat uw Koninkrijk komen.’
Maar God heeft toch geen koninkrijk?
lk ken wel het koninkrijk der Nederlanden of van België, maar niet het koninkrijk van God.
Wordt daar land en volk van lsraël mee bedoeld? Of heel de aarde, de kosmos?
Of is het de hemel, of iets toekomstigs?
Wat bidden we eigenlijk, als we bidden om Gods koninkrijk
Zondag 1 november, 10:00 uur,
Open Kring Viering onder leiding van de voorgaande gemeenteleden N. van Ravels en P. van Zwieten. Achter de vleugel: Vincent van Ravels. Om fijn te kunnen zingen gaan we nieuwe liederen van tevoren oefenen. Dit doen we vanaf 9:15 uur onder leiding van Ginet Tuinder. Heb je zin om mee te zingen? Van harte welkom! Opgeven is niet nodig.
Zondag 8 november, 10:00 uur,
Voorganger drs. Martine Visser. Achter de vleugel: Vincent van Ravels.
Voor al deze kerkdiensten bent u van harte uitgenodigd!
Bent u niet in de gelegenheid om te komen, dan kunt u de dienst uit De Bron volgen via de website van De Bron, pkndebron.nl/onze-vieringen;
klik vervolgens op de knop ‘De Bron Live Stream’.
Op deze website pagina kunt u ook de orde van dienst vinden, en een link om diensten terug te zien, onder ‘Dienst in De Bron gemist?’
Diensten in de Nieuwe Kerk zijn te volgen via www.kerkomroep.nl.
De orde van dienst kunt u hier vinden.
Diensten in de Martinikerk zijn te volgen via: https://kerkdienstgemist.nl/stations/2050-Prot-Wijkgemeente-Martinikerk
De kerkdienst in de Emmauskerk kunt u volgen via www.kerkomroep.nl voor verdere informatie zie ook
https://damsterboord.nl/kerkdiensten/liturgie-en-kerkomroep/.
Voorbede vragen
In onze vieringen nemen de voorbeden een belangrijke plaats in. We proberen woorden te geven aan onze dank en aan onze zorgen over wat zich aan ons opdringt vanuit de wereld, vanuit ons land en onze eigen kring. Is er iets in je leven waar je graag voor wilt bidden of danken? Dan kan dat tijdens de voorbeden. Het woord ‘voorbede’ geeft aan dat we bidden voor anderen. De voorganger opent de voorbede met een inleidend gebed en daarna kan een ieder die dat wil naar voren komen om een kaars aan te steken en daar al dan niet een gebed bij uit te spreken. Na de voorbede zingen we met elkaar de acclamatie. Zo wordt je gebed door de geloofsgemeenschap gedragen. Een bekende acclamatie die we regelmatig zingen is: ‘Keer u om naar ons toe, keer ons toe naar elkaar’.
Als je niet zelf naar voren kunt of wilt komen, om wat voor reden dan ook, maar wel een voorbede wilt vragen, kun je aan iemand anders vragen dit voor jou te doen. Als je wilt dat de voorganger je voorbede uitspreekt, is er vóór de dienst de gelegenheid om je voorbede op een kaartje te schrijven. Leg dit kaartje in het kistje dat op de tafel in de foyer staat. Dit kan tot ongeveer 5 minuten voor aanvang van de dienst. Dan worden de voorbeden opgehaald en aan de voorganger gegeven. Hij of zij zal de gevraagde voorbede noemen en er een kaars bij aansteken. Maak er gerust gebruik van!
Werkgroep eredienst