facebook button

uitvaartbegeleiding

Uitvaartbegeleiding.

Meldpunt uitvaarten

In geval van een overlijden binnen de Protestantse Gemeente Noord, vragen we u naar het speciale nummer te bellen: 050 – 205 33 30. De mensen die opnemen helpen u zo spoedig mogelijk verder.

ovdlogo

vredesweek2020

Collecte voor het vredeswerk

Recent, namelijk van 19 t/m 27 september was het vredesweek. Een week lang werden er in heel Nederland activiteiten georganiseerd in het teken van vrede, activisme en dialoog. Er werd een oproep gedaan (die ik achteraf las, dat zal ik toegeven) om te participeren in één van de vele (online) activiteiten. Centraal daarin dus: vrede. Dan dringt zich bij mij dikwijls de gewaarwording op dat vrede niet vanzelfsprekend is. Dat vrede afhangt van waar je wieg staat. Onbegrijpelijk eigenlijk. Op veel plaatsen in de wereld verlangen mensen naar vrede. Mensen (ouderen en jongeren) die op de vlucht zijn voor bruut geweld. Mensen die een gevaarlijke en vaak kostbare reis ondernemen op weg naar vrede. Mensen die nergens welkom zijn, die zich eenzaam voelen of niet gehoord worden. De Protestantse Kerk wil er voor hen zijn. Dat kunnen we doen door praktische hulp of een luisterend oor te bieden. Maar ook door vredesactiviteiten in oorlogsgebieden te ondersteunen en door onrecht aan de kaak te stellen. In de Vredesweek (maar ook erna) vragen Kerk in Actie en PAX (in 2006 ontstaan uit het Interkerkelijk Vredesberaad en Pax Christi) daar aandacht en financiële steun voor. Doet u mee? Maak gerust iets over op het rekeningnummer van Kerk in Actie (NL89 ABNA 0457 457 457) of PAX (NL03 TRIO 0390 515 000). Enw hoewel we iedere week zouden kunnen streven naar een vredesweek: volgend jaar is er ook weer een week gepland. En wel van 18 t/m 26 september.
Christiaan Hulzebos