facebook button

uitvaartbegeleiding

Uitvaartbegeleiding.

Meldpunt uitvaarten

In geval van een overlijden binnen de Protestantse Gemeente Noord, vragen we u naar het speciale nummer te bellen: 050 – 205 33 30. De mensen die opnemen helpen u zo spoedig mogelijk verder.

ovdlogo

Van de werkgroep Diaconaat

Vrouw heeft de gewoonte om man een korte samenvatting van de wetenswaardigheden van de RTV Noord- en NOS Nieuws-app te sturen. Vrouw vertelt: ‘In India zijn mondkapjes te koop.’ Man reageert: ‘Gelukkig maar.’ Vrouw gaat onverstoorbaar verder: ‘In India zijn mondkapjes te koop ... van GOUD!’ Man stopt met bezigheid. Peinzend: ‘Dan zijn ze dus niet allemaal arm.’ Vrouw reageert: ‘Nee, maar het is ongelijk verdeeld.’ Man en vrouw zwijgen. Ze kijken en luisteren naar de oecumenische viering van De Bron van 5 juli 2020. Er is in het begin van de viering een mededeling over de collectes. Een ervan is voor kinderen uit kwetsbare gezinnen in Nederland. Zij kunnen meestal niet op zomervakantie, zoals veel klasgenootjes, maar blijven achter. Wederom: ongelijk verdeeld! En lukt het nog om India als ‘ver van ons bed’ te beschouwen, dit is andere koek. Het gaat over kinderen die leven in armoede in onze nabijheid, kinderen die niet op vakantie kunnen gaan. Wegkijken is geen goed idee, weggeven wel. Geld wel te verstaan. Bijvoorbeeld aan de wekelijkse collectes van de PKN. Het statement van Kerk in Actie onderbouwt dit als volgt: ‘Collecteren is dé manier om tijdens de kerkdienst te delen wat ons gegeven is, en samen te werken aan een wereld van gerechtigheid en vrede.’ En bedenk daarbij gerust dat dit ook kan als u op vakantie bent.
Christian Hulzebos